Bóg – czy można jakoś określić tą istotę w kilku prostych słowach? Takie pytanie być może usłyszą uczniowie na jednej z lekcji religii. Dzisiaj wiele dzieci uczęszcza na te lekcje, aby uczyć się o wierze, która już od wiek wieków związana jest z naszym narodem. Może nie do końca wszyscy zgadzają się z tym co mówi kościół, ale w zdecydowanej mierze trzeba powiedzieć, że kościół nie jest nam obcy. Na religiach nie tylko potrzebna jest odpowiednia osoba, która będzie wszystko uczniom tłumaczyła. Są również potrzebne odpowiednie źródła wiedzy, dzięki czemu uczniowie są w stanie lepiej pojąć pewne rzeczy. Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii oferuje książki do nauki tego przedmiotu od początku przedszkola do szkoły średniej.

“Klasa III Liceum, IV Technikum W bogactwie miłości – Podręcznik do religii”

W tej oto książce autorzy w bardzo mocny sposób postanowili skupić się na samej rodzinie i miłości. Nic dziwnego. Trzecia klasa liceum oraz technikum to moment, kiedy młodzież znajduje się już na progu dorosłego życia. Nie raz i nie dwa słyszy się, że zaraz po maturze ktoś brał ślub ze swoją sympatią z czasów szkoły. Ci młodzi adepci miłości muszą wiedzieć na czym tak naprawdę polega założenie wartościowej rodziny. Tak, rozwód można bardzo szybko wziąć – to już dzisiaj wiedzą wszyscy. Ale przecież nie chodzi o to. Nikt nie bierze ślubu z myślą o tym, aby się rozwodzić. Czas więc dowiedzieć się o co tak naprawdę w tym chodzi? Jakie są najważniejsze wartości? Na czym powinien opierać się solidny i mocny związek? W całym podręczniku znaleźć można 48 tematów lekcyjnych, dzięki czemu uczniowie poznają m.in. na czym tak naprawdę polega szczera miłość, która niczego nie wymaga, a daje z siebie wszystko co najlepsze.

“Klasa I szkoła branżowa. Jestem chrześcijaninem. Wierzę – Podręcznik do religii”

Szkoła średnia to już nie przelewki. To moment, kiedy uczeń ma bardzo dużo do powiedzenia. Częste kłótnie z rodzicami, a nawet z nauczycielami są na porządku dziennym. W takich dyskusjach nie rzadko mowa jest o religii. Dobrze opracowany podręcznik sprawi, że uczeń nie tylko nie będzie kłócił się o wiarę swoich przodków, ale będzie w stanie się nią zainteresować. Taka jest właśnie ta książka, gdzie znaleźć można 60 tematów do omówienia na lekcji religii. Znaleźć tu można dodatkowe sekcje, które sprawią, że uczniowie będą skłonni do przemyśleń pewnych jakże ważnych wartości w życiu swoim. Religia może okazać się fajnym i ciekawym przedmiotem do nauki.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com